Szkolimy refleksoterapeutów od 1983 r.
MENU

KALENDARZ SZKOLEŃ

AKTUALNOŚCI
09-01-2020
Kurs "Refleksologii stóp III stopnia" odbędzie się w Warszawie w dn. 16.01.-28.03.2020 r.

Zapisy w e-sklepie


09-01-2020
Kurs "Refleksologii stóp I stopnia" odbędzie się w Goczałkowicach Zdrój w dn. 18.01.-22.03.2020 r.; Warszawie w dn. 6.02.-4.04.2020 r.
Zapisy w e-sklepieSONDA
Czy znasz już e-sklep REFLEKSOTERAPEUTA.pl?

Tak
Nie


O nas / w Polsce

IARAMT w Polsce

The International Academy of Reflexology & Meridian Therapy jest jedynym przedstawicielem IARAMT w Polsce. Oddział Główny szkoły znajduje się w Warszawie. Wyłącznym licencjonowanym przedstawicielem Inge Dougans i jej autorskiego programu nauczania refleksologii w Polsce jest Dariusz Ruder - dyrektor polskiego oddziału IARAMT.

Prace przygotowawcze nad utworzeniem szkoły w Polsce trwały od 1998 roku. Oficjalnie IARAMT Poland (tak brzmi skrócona nazwa szkoły) została założona w Warszawie 2 lutego 2002 roku. Szkoła jest zarejestrowana w odpowiednich urzędach i władzach oświatowych Rzeczpospolitej Polski. Należą do nich:
  • wpis do Ewidencji Szkół i Placówek Niepublicznych Powiatu Warszawskiego
  • rejestr w Biurze Edukacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy
  • rejestr i nadzór Mazowieckiego Kuratorium Oświaty
  • uprawnienia do wydawania dyplomu na drukach Ministerstwa Edukacji Narodowej
  • wpis do Ewidencji Urzędu Prezydenta M. St. Warszawy
  • rejestr w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie
Dyrektorem szkoły jest Dariusz Ruder, absolwent Wydziału Rehabilitacji Ruchowej AWF w Warszawie (1991). Posiada tytuł mgr rehabilitacji i dyplomowanego refleksologa. Ukończył szereg szkoleń w zakresie fizjoterapii, masażu, akupresury i refleksoterapii chińskiej. Jest absolwentem The International School of Reflexology and Meridian Therapy w Johannesburgu (jako jedyny Polak), gdzie studiował refleksoterapię pod okiem twórcy metody, Inge Dougans. Uzyskał tam dwa dyplomy: refleksologa i specjalisty terapii meridianowej. Dariusz Ruder posiada tytuł międzynarodowego wykładowcy refleksologii oraz uprawnienia do prowadzenia szkoleń w tym zakresie w Polsce i za granicą. W dotychczasowej karierze zawodowej praktykował refleksologię w Anglii, Niemczech, Szwajcarii, Emiratach Arabskich i Chinach. Obecnie jako terapeuta prowadzi prywatną praktykę - Gabinet Refleksoterapii w Warszawie. Jest też trenerem i terapeutą II° metody Tachionoterapii.
Dariusz Ruder jest członkiem Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii oraz Polsko-Chińskiego Stowarzyszenia Wu Shu "Nan-Bei". Uprawiał taijiquan (tai chi chuan) w szkole mistrza Zhang Fengjuna, w Akademii Chen Taijiquan Marka Balińskiego oraz Wing Tsun Kuen u Sifu Marka Mikulskiego. Jego hobby to holistyczne podejscie do... wszystkiego.
 
Dyplomy:
 

 

 

 
© 2002-2019 IARAMT Poland. Wszelkie prawa zastrzeżone