Szkolimy refleksoterapeutów od 1983 r.
MENU

KALENDARZ SZKOLEŃ

AKTUALNOŚCI
09-01-2020
Kurs "Refleksologii stóp III stopnia" odbędzie się w Warszawie w dn. 16.01.-28.03.2020 r.

Zapisy w e-sklepie


09-01-2020
Kurs "Refleksologii stóp I stopnia" odbędzie się w Goczałkowicach Zdrój w dn. 18.01.-22.03.2020 r.; Warszawie w dn. 6.02.-4.04.2020 r.
Zapisy w e-sklepieSONDA
Czy znasz już e-sklep REFLEKSOTERAPEUTA.pl?

Tak
Nie


Szkolenia / system szkolenia

System szkolenia w Akademii

The International Academy of Reflexology and Meridian Therapy (IARAMT Poland) prowadzi profesjonalne kursy zawodowe i badania w dziedzinie refleksologii. Jest też ośrodkiem nauczania innych metod masażu i medycyny naturalnej.
System szkolenia kursowego oraz nasze programy nauczania są zatwierdzone przez Wydział Edukacji m. st. Warszawy i Mazowieckie Kuratorium Oświaty.
Nasz system szkolenia w zakresie refleksologii stóp oparty jest o autorski program Siedziby Głównej IARAMT w Johannesburgu. Jesteśmy jedynym licencjonowanym ośrodkiem w kraju uprawnionym do szkolenia refleksologów metodą Dougans.
Absolwenci kursów refleksologii stóp otrzymują międzynarodowy certyfikat oraz tytuł refleksologa.
 
Zawodowe kursy refleksologii stóp odbywają się na czterech poziomach zaawansowania:
 1. Kurs refleksologii I° - podstawowy (refleksologia receptorowa stóp)
 2. Kurs refleksologii II° - średniozaawansowany (chiropraktyka stóp)
 3. Kurs refleksologii III° - zaawansowany (refleksologia i terapia meridianowa)
 4. Kurs refleksologii IV° -  specjalistyczny (metoda refleksologiczna Vacuflex)
Nie wymagamy od kandydatów na kursy wcześniejszego przygotowania medycznego. Mogą wziąć w nich udział:
 • osoby chcące wykorzystać efekty lecznicze metody dla potrzeb własnych, rodziny lub znajomych (kurs I°)
 • terapeuci i masażyści oraz osoby pragnące zdobyć dla siebie nowy zawód refleksologa (kursy I-III°)
 • praktykujący refleksolodzy, zainteresowani dalszym rozwojem zawodowym (kursy IV°)
Zajęcia odbywają się w systemie weekendowym (pt-sob. lub czw-pt-sob) co 2 lub 3 tygodnie, w godzinach 9:30-17:30 lub 9:30-18:00. Grupy liczą od 6 do 20 osób. Istnieje możliwość opłacania szkolenia w 2 lub 3 ratach (cennik).
Prowadzimy też tzw. Indywidualny Tok Szkolenia (ITS) - są to kursy refleksologii stóp dla 1-2 osób (szczegóły na dole strony).
Słuchacze kursów zostają wyposażeni w kompletną wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu refleksoterapii (refleksorycznego masażu stóp wspartego teorią medycyny chińskiej) według metody Inge Dougans. Po ukończeniu cyklu szkolenia (kursów I, II i III°) absolwenci stają się profesjonalnymi refleksologami, na których wciąż wzrasta zapotrzebowanie w naszym kraju. Ukończenie tych kursów daje możliwość zdobycia cenionych w Polsce i na świecie kwalifikacji zawodowych. Wielu absolwentów Akademii pracuje obecnie za granicą. Twierdzą oni, że zdobyli w IARAMT Poland profesjonalne i prestiżowe wykształcenie, które docenili ich pracodawcy i pacjenci. Dzieje się tak, ponieważ nasz system nauczania podkreśla profesjonalne przygotowanie zawodowe oraz etyczny kodeks terapeuty.
 
Promujemy zdrowy styl życia w swojej działalności edukacyjnej oraz dążymy do uczynienia refleksologii metodą profilaktyki zdrowia. Refleksologia, jako metoda terapeutyczna może być stosowana u ludzi w każdym wieku, przynosząc im pozytywne efekty lecznicze.
 
Zachęcamy i zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w prowadzonych przez nas szkoleniach. Odkrywajcie Państwo te zakresy wiedzy, których jeszcze nie znacie i rozwijajcie te, które być może już poznaliście i stosujecie, aby pomóc sobie i innym.
 

 
Oferta indywidualnego nauczania refleksologii
 1. Rodzaj szkolenia: Zawodowy kurs refleksologii stóp.
 2. System szkolenia: ITS - indywidualny tok szkolenia.
 3. Liczba godzin dydaktycznych: 130 godzin (70 godz. zajęć + 60 zabiegów).
 4. Termin szkolenia: dni powszednie - uzgadniane z nauczycielem.
 5. Godziny zajęć: do uzgodnienia między 10:00 a 17:00.
 6. Miejsce szkolenia: siedziba szkoły w Warszawie.
 7. Koszt szkolenia: 14.970 PLN (możliwość opłaty w 3 ratach: każda po 4.990 PLN). Przy wpłacie jednorazowej dokonanej na 14 dni przed datą rozpoczęcia szkolenia słuchaczowi przysługuje 5% zniżki, czyli kwota wpłaty wynosi 14.221,50 zł.
 8. Koszt obejmuje: indywidualne zajęcia teoretyczne i praktyczne, możliwość udziału w zajęciach grupowych, 5 podręczników kursu, materiały dydaktyczne, książka Inge Dougans "Refleksologia - nowe podejście: 5 elementów i 12 meridianów", komplet plansz edukacyjnych (naściennych), podkładkę pod myszkę, koszulkę z logo szkoły, opłatę egzaminacyjną.
 9. Certyfikat: słuchacz otrzymuje 2 certyfikaty ukończenia kursu (polsko- i anglojęzyczny) oraz tytuł refleksologa.
 10. UWAGA! W przypadku szkolenia 2 osób - drugi słuchacz otrzymuje zniżkę 20%, czyli opłaca tylko 11.976 PLN. Wówczas koszt szkolenia wynosi 13.473 PLN od osoby.
 11. Zalety ITS: sam decydujesz o dniach i godzinach zajęć, indywidualnie omawiasz materiał z nauczycielem, na zajęciach uwaga nauczyciela skupiona jest tylko na Tobie, podchodzisz do egzaminu końcowego w dowolnym terminie.
 12. Kontakt do koordynatora ITS: Dariusz Ruder - tel. 501 252 123.
© 2002-2019 IARAMT Poland. Wszelkie prawa zastrzeżone