System szkolenia w Akademii

Europejska Akademia Refleksologii (EAR) prowadzi profesjonalne kursy zawodowe i badania w dziedzinie refleksologii. Jest też ośrodkiem nauczania innych metod masażu i medycyny naturalnej.
System szkolenia kursowego oraz nasze programy nauczania są zatwierdzone przez Wydział Edukacji m. st. Warszawy i Mazowieckie Kuratorium Oświaty.
Nasz system szkolenia w zakresie refleksologii stóp oparty jest o autorski program Siedziby Głównej IARAMT w Johannesburgu. Jesteśmy jedynym licencjonowanym ośrodkiem w kraju uprawnionym do szkolenia refleksologów metodą Dougans.
Absolwenci kursów refleksologii stóp otrzymują międzynarodowy certyfikat oraz tytuł refleksologa.
The International Academy of Reflexology and Meridian Therapy (IARAMT Poland) prowadzi profesjonalne kursy zawodowe i badania w dziedzinie refleksologii. Jest też ośrodkiem nauczania innych metod masażu i medycyny naturalnej.
System szkolenia kursowego oraz nasze programy nauczania są zatwierdzone przez Wydział Edukacji m. st. Warszawy i Mazowieckie Kuratorium Oświaty.
Nasz system szkolenia w zakresie refleksologii stóp oparty jest o autorski program Siedziby Głównej IARAMT w Johannesburgu. Jesteśmy jedynym licencjonowanym ośrodkiem w kraju uprawnionym do szkolenia refleksologów metodą Dougans.
Absolwenci kursów refleksologii stóp otrzymują międzynarodowy certyfikat oraz tytuł refleksologa.
 • Kurs refleksologii I° – podstawowy (refleksologia receptorowa stóp)

 • Kurs refleksologii II° – średniozaawansowany (chiropraktyka stóp

 • Kurs refleksologii III° – zaawansowany (refleksologia i terapia meridianowa)

 • Kurs refleksologii IV° –  specjalistyczny (metoda refleksologiczna Vacuflex)

Zajęcia odbywają się w systemie weekendowym (pt-sob. lub czw-pt-sob) co 2 lub 3 tygodnie, w godzinach 9:30-17:30 lub 9:30-18:00. Grupy liczą od 6 do 20 osób. Istnieje możliwość opłacania szkolenia w 2 lub 3 ratach (cennik).
Prowadzimy też tzw. Indywidualny Tok Szkolenia (ITS) – są to kursy refleksologii stóp dla 1-2 osób (szczegóły na dole strony).
Słuchacze kursów zostają wyposażeni w kompletną wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu refleksoterapii (refleksorycznego masażu stóp wspartego teorią medycyny chińskiej) według metody Inge Dougans. Po ukończeniu cyklu szkolenia (kursów I, II i III°) absolwenci stają się profesjonalnymi refleksologami, na których wciąż wzrasta zapotrzebowanie w naszym kraju. Ukończenie tych kursów daje możliwość zdobycia cenionych w Polsce i na świecie kwalifikacji zawodowych. Wielu absolwentów Akademii pracuje obecnie za granicą. Twierdzą oni, że zdobyli w IARAMT Poland profesjonalne i prestiżowe wykształcenie, które docenili ich pracodawcy i pacjenci. Dzieje się tak, ponieważ nasz system nauczania podkreśla profesjonalne przygotowanie zawodowe oraz etyczny kodeks terapeuty.
Promujemy zdrowy styl życia w swojej działalności edukacyjnej oraz dążymy do uczynienia refleksologii metodą profilaktyki zdrowia. Refleksologia, jako metoda terapeutyczna może być stosowana u ludzi w każdym wieku, przynosząc im pozytywne efekty lecznicze.
Zachęcamy i zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w prowadzonych przez nas szkoleniach. Odkrywajcie Państwo te zakresy wiedzy, których jeszcze nie znacie i rozwijajcie te, które być może już poznaliście i stosujecie, aby pomóc sobie i innym.

Oferta indywidualnego nauczania refleksologii

 1. Rodzaj szkolenia: Zawodowy kurs refleksologii stóp.
 2. System szkolenia: ITS – indywidualny tok szkolenia.
 3. Liczba godzin dydaktycznych: 130 godzin (70 godz. zajęć + 60 zabiegów).
 4. Termin szkolenia: dni powszednie – uzgadniane z nauczycielem.
 5. Godziny zajęć: do uzgodnienia między 10:00 a 17:00.
 6. Miejsce szkolenia: siedziba szkoły w Warszawie.
 7. Koszt szkolenia: 14.970 PLN (możliwość opłaty w 3 ratach: każda po 4.990 PLN). Przy wpłacie jednorazowej dokonanej na 14 dni przed datą rozpoczęcia szkolenia słuchaczowi przysługuje 5% zniżki, czyli kwota wpłaty wynosi 14.221,50 zł.
 8. Koszt obejmuje: indywidualne zajęcia teoretyczne i praktyczne, możliwość udziału w zajęciach grupowych, 5 podręczników kursu, materiały dydaktyczne, książka Inge Dougans “Refleksologia – nowe podejście: 5 elementów i 12 meridianów”, komplet plansz edukacyjnych (naściennych), podkładkę pod myszkę, opłatę egzaminacyjną.
 9. Certyfikat: słuchacz otrzymuje 2 certyfikaty ukończenia kursu (polsko- i anglojęzyczny) oraz tytuł refleksologa.
 10. UWAGA! W przypadku szkolenia 2 osób – drugi słuchacz otrzymuje zniżkę 20%, czyli opłaca tylko 11.976 PLN. Wówczas koszt szkolenia wynosi 13.473 PLN od osoby.
 11. Zalety ITS: sam decydujesz o dniach i godzinach zajęć, indywidualnie omawiasz materiał z nauczycielem, na zajęciach uwaga nauczyciela skupiona jest tylko na Tobie, podchodzisz do egzaminu końcowego w dowolnym terminie.
 12. Kontakt do koordynatora ITS: Dariusz Ruder – tel. 501 252 123.
ZAPISY